Pembe Kekik Kimdir ?

İki kız annesiyim. Çok iyi yemek yapan, çok güzel sofralar hazırlayan, konuk ağırlamaktan büyük zevk alan bir annenin kızıyım.
Çocukluktan kalan en güzel anılarım, her zaman özenli ve düzgün hazırlanan sofralar, neşe ve mutluluk içinde birlikte yenen yemekler.
Evlenene kadar öğrendiklerimin hepsini annemden öğrendim. Anne tariflerine ek, geleneksel lezzetler ve ev yapımı tarifleri araştırıyorum, öncelikle iki kızım için tariflerimi biriktiriyorum.
Selanikli mübadil bir babanın kızı ve Üsküp göçmeni bir ailenin gelini olmamdan kaynaklanan, Rumeli ve muhacir yemeklerine olan ilgimden, yaşayan büyüklerimden tarifler toplayıp deneyerek not ediyorum.
Tariflerimi, 25 yıllık çalışma hayatı sonrası emeklilikte hobi olarak açtığım Pembe Kekik http://www.pembekekik.com sitesinde topluyorum.
Hamur işleri yapmaktan büyük zevk alıyorum. Özellikle hamur işlerinde “aldığı kadar un” demek yerine bütün tariflerimde tam ölçü vermeye özen gösteriyorum.
En büyük mutluluğum, başta kızlarım olmak üzere, yeni yemek yapmaya başlamış olanların tariflerimi başarıyla uyguladıklarını görmek...
Blogumun adını, Selçuk Şirince köyünde bir aktarda gördüğüm, aktarın “pembe kekik” diye adlandırdığı, kurutulmuş pembe çiçekleri olan güzel görünümlü ottan esinlenerek koydum. İsim o kadar sevildi ki neredeyse tüm arkadaşlarım “pembe” diye hitap eder oldu.

Tariflerimi facebbok'ta takip etmek isterseniz
https://www.facebook.com/pages/Pembe-Kekik/167953906594645?ref=h


Kurutulmuş Pembe Kekik

Yorumlar

daha fazlasını buradan ARA

popüler tariflerim

Domates nasıl kurutulur

Makara çörek - Kuzey Güney dizisi

Kalamar Tava ve Kalamar Sosu Tarifi

İncir reçeli tarifi

biber turşusu

Biber Nasıl Kurutulur

evde doğal oda parfümü nasıl yapılır ?

Patates Tostu Tarifi

istiridye mantar sote

Rumeli Usulü Paça Çorbası